Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Topánky na všetko – existujú? Máme viacero kandidátov

2024-01-16

Môže sa zdať, že topánky, ktoré sa hodia ku všetkému, neexistujú. Medzitým veľa závisí od vášho životného štýlu, individuálneho vkusu a obsahu vášho šatníka. Čo sa týka obuvi, móda ponúka rôzne klasické modely, ktoré sa dajú úspešne zladiť s mnohými štýlmi.

Prečo sa oplatí vyberať univerzálnu obuv? Nielen z dôvodu šetrenia peňazí či miesta v šatníku. Obuv, ktorá sa hodí k väčšine vášho oblečenia, zdôrazní váš štýl. Nervózne hľadanie toho správneho páru pred odchodom na večierok alebo dôležité stretnutie zmizne. Začnite preto hľadanie topánok, ktoré sa hodia ku všetkému, prezretím si obsahu šatníka. Oblečenie môžete zoskupiť aj na ležérne a elegantnejšie. To uľahčí hľadanie univerzálnej obuvi.

Modely topánok, ktoré sa hodia (takmer) ku všetkému

Samozrejme, nemôžeme to brať doslovne,ale existujú univerzálne štýly topánok, ktoré sa dokonale hodia k mnohým štýlom . Ak hľadáte topánky, ktoré sa hodia takmer ku všetkému, vyberte si tieto modely:

 • topánky – ideálne na jeseň, zimu a jar ročné obdobia . A ak si vyberiete model vyrobený z kože, budú fungovať aj v lete. Vyberte si klasický členkový strih so zaoblenou alebo mandľovou špičkou a blokovým podpätkom. Vyberte si čiernu alebo hnedú farbu a hladkú textúru, bez dekorácií a vzorov.
 • mokasíny – ďalšia obuv, ktorá sa hodí ku všetkému, alebo aspoň k väčšine styling. Dokonale sa hodia k obleku, obleku, vzdušným letným šatám alebo obyčajným džínsom. Ak si chcete vybrať mokasíny, ktoré budú skutočne univerzálnymi topánkami, vyberte si klasický a minimalistický model z čiernej, béžovej alebo hnedej kože.
 • oxfordské alebo jazzové topánky – ide o univerzálne dámske topánky, odkazujúce na pánske modely. Sú také klasické, že ich môžete nosiť k obleku, šatám alebo džínsom. Toto je návrh pre ženy, ktoré milujú tradíciu a minimalizmus.

Univerzálna športová obuv

Existuje športová obuv, ktorú môžeme kombinovať so všetkými (alebo takmer všetkými) štýlmi? Samozrejme! Našťastie sú dávno preč časy, keď športová obuv bola vítaná len v posilňovni alebo pri iných pohybových aktivitách. Dnes ich nosíme do práce, na párty, na rande či stretnutia s priateľmi a nikto to nebude považovať za urážku či prejav prílišnej nonšalancie. Športová obuv, ktorá sa hodí ku všetkému, zahŕňa:

 • tenisky – skvele sa hodia k džínsom, bojovým nohaviciam, teplákovým súpravám a iným ležérnym nohaviciam alebo športový štýl, ale čo elegantnejšie štýly? Tenisky sú natoľko univerzálne dámske topánky, že si ich pokojne obujete aj k obleku. Samozrejme, nehovoríme o oficiálnom kostýme na gala či dôležité pracovné stretnutie, ale o ležérnejších štýloch. Dôležité je, aby v takejto kombinácii boli tenisky decentné, vo vhodne zvolenej farbe, bez veľkých ozdôb či aplikácií.
 • tenisky a tenisky – to sú ďalšie športové topánky, ktoré sa hodia ku všetkému. Rovnako ako tenisky ich môžete nosiť k voľnému obleku alebo kancelárskym nohaviciam. Nosíme ich k džínsom, krátkym minišatám, alebo aj vzdušným, ľahkým šatám. Budú vyzerať skvele v kombinácii s šortkami alebo dlhou plisovanou sukňou. Biele, čierne a červené tenisky sa stali klasikou, vďaka čomu sú topánky, ktoré sa hodia ku všetkému.

Univerzálne farby topánok

Pri hľadaní topánok, ktoré sa hodia ku všetkému, stojí za to zvážiť ich farbu. Samozrejme by to malo byť univerzálne. Existujú farby, ktoré sa ľahko kombinujú s ostatnými, vytvárajú tlmené kombinácie alebo zaujímavé kontrasty. Takže ak vás zaujíma, aká farba topánok sa hodí ku všetkému, tu sú naše návrhy:

 • Univerzálne, čierne topánky – čierna je farba , ktorú môžete ľubovoľne kombinovať so všetkými ostatnými farbami. Čierna samozrejme nie je tou najlepšou voľbou pre každý styling, no určite jej nemôže uškodiť. Voľbou čiernych topánok máte istotu, že neurobíte chybu. Táto univerzálna farba topánok zaujímavo kontrastuje s bielou, červenou, žltou či béžovou, vďaka čomu vyniknú. V prípade farieb ako modrá, zelená či ružová ich jemne tónuje. Kombinovať čiernu a hnedú môže byť trochu riskantné, no ak to urobíte opatrne, nemáte sa čoho obávať.
 • Univerzálne, biele topánky – odpoveď na Otázka, či sa biele topánky hodia ku všetkému, je: samozrejme, že áno! Rovnako ako čierna je to univerzálna farba topánok, ktorá neuškodí inej farbe. Aj keď nosíte celé čierne alebo červené, biele topánky budú zaujímavou prestávkou v štýle.
 • Béžové topánky ku všetkému – Béžové, krémové , ťava... aj tento odtieň svetlohnedej je dobrou voľbou, ak sa zameriame na univerzálnu farbu topánok. Pamätajte len, že ide o teplú farbu, preto ju treba kombinovať s oblečením rovnako teplých tónov. A tie nájdete dokonca aj v ružovej či červenej, ktoré sú považované za studené. Béžová a modrá či námornícka modrá sú takmer dokonalý pár

Univerzálna dámska obuv – na čo si dať pozor?

Ako vidíte, existuje veľa modelov topánok, ktoré sa hodia ku všetkému. Skúsme si zhrnúť a vymenovať všetky vlastnosti, ktoré by univerzálna obuv mala mať:

 • Farba – neutrálna a tlmená. Ak vo vašom šatníku dominujú pastely, vyberte si béžové alebo krémové topánky. Ak milujete výrazné farby, akcenty a kontrasty, vyberte si biele alebo čierne topánky.
 • Móda – maximálne minimalistická a klasická. Všetky vrtochy, odchýlky a ozdoby robia obuv jedinečnou a originálnou. Na jednej strane je to výhoda, na druhej už takéto topánky nie sú univerzálne a hodia sa maximálne len k máloktorému štýlu.
 • Úprava životného štýlu – ak je váš život plný oficiálnych stretnutí a elegantných, či dokonca veľkolepých vychádzok, potom budú pravdepodobne univerzálne topánky pre vás Radšej vysoké podpätky ako tenisky. A naopak – ak milujete voľnosť a nenútenosť, netrápte sa napríklad formálnymi mokasínami. Vyberte si tenisky a tenisky, pretože vo vašom prípade to budú topánky, ktoré sa hodia ku všetkému.

Prečítajte si tiež:

Odporúčané stránky

pixel