Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Športová obuv so šatami – 5 módnych štýlov na jar

2024-01-03

Šaty a športová obuv sú čoraz bežnejšou kombináciou, ktorú si vyberajú nielen módni influenceri, ale aj Poľky zamestnané v kancelárii. Dress code sa nedávno uvoľnil, čím sa otvorili možnosti vytvorenia mnohých zaujímavých štýlov, ktoré sú pohodlné a funkčné. Dámske bielo-čierne tenisky sú alternatívou k vysokým opätkom, ktoré zaťažujú chrbticu a chodidlá. Na čo nezabudnúť pri výbere športovej obuvi k šatám? Tento článok slúži ako komplexný sprievodca, obohatený o 5 módnych štýlov na jar a leto.

Športová obuv s elegantnými šatami – je to možné?

Pri výbere športovej obuvi k elegantným šatám veľa žien zaujíma, ako túto kombináciu bude vnímať ich okolie. Našťastie dnes  dámske tenisky vyvolávať úplne iné asociácie ako pred asi tuctom rokov. V minulosti mali typický pouličný charakter a slúžili aj na pohybové aktivity. V súčasnosti ich čoraz viac žien nosí do kancelárie a dokonca aj na udalosti, akými sú svadby. Pohodlie je prioritou a nič neposkytuje toľko slobody počas tanca alebo mnohých obchodných stretnutí ako dámske tenisky. Tie nezaťažujú chrbticu a nespôsobujú deformáciu chodidla.

Športová obuv k elegantným šatám však musí spĺňať určité podmienky. V prvom rade by mal zodpovedať jeho gramáži. Šifónové šaty nad kolená s rozšíreným strihom sú mimoriadne vzdušné, takže dámske tenisky na tenká podrážka ako tenisky s hrubšou platformou. Biznis šaty a tenisky sú na obchodných stretnutiach čoraz bežnejším javom, no oplatí sa zvoliť biele alebo čierne topánky bez dodatočných ozdôb. Zlaté alebo strieborné vložky sú neformálne a príliš odvádzajú pozornosť od kompetencií alebo obsahu konverzácie.

Tu sa tiež oplatí zdôrazniť, že biela dámska športová obuv sa k midi šatám jednoducho nehodí. Ide o extrémne nepriaznivú dĺžku, ktorá sama o sebe skracuje nohy. Tenisky a tenisky často zakrývajú časť členku, čo tento efekt ešte umocňuje a dolné končatiny rozreže na tri časti. K midi outfitu je najlepšie zvoliť topánky na vysokom opätku alebo klinu, ktoré sú vo farbe podobnej tónu pleti alebo odtieňu použitých pančuchových nohavíc. Niektoré koktejlové šaty sú príliš elegantné na nosenie so športovou obuvou. Šifónové oblečenie v maximálnej dĺžke s rozparkom na nohách vyzerá najlepšie s vysokými opätkami.

Športová obuv so šatami – 5 štýlov na jar a leto

Svetlé košele a biele tenisky

Biele športové topánky sa perfektne hodia ku košeľovým šatám, pretože majú univerzálny charakter. Môžete ju nosiť do kancelárie, ale aj na prechádzku s kamarátkou. Jar a leto sú geneticky spojené so svetlými farbami. Toto je čas, keď v uliciach dominujú pastely a biela. Svetlé košele vyzerajú najlepšie v kombinácii s bielymi teniskami. Táto kombinácia však bude fungovať len s mini a maxi dĺžkami. Midi outfity si vyžadujú podpätky, pretože opticky skracujú siluetu.

Červené zvonové šaty nad kolená a čierne tenisky

Pantone vyhlásil farbu roka 2023 je Viva Magenta, odtieň na pomedzí červenej a fuchsiovej. Táto farba dodáva energiu a je ideálna pre chladné typy pleti, ako je zima alebo leto. Pri príprave vzorových strihov šiat so športovou obuvou nemožno ignorovať červené šaty nad kolená s rozšíreným strihom, ktoré sa perfektne hodia k čiernym teniskám. Hoci teplé ročné obdobia sú viac spojené so svetlou obuvou, Viva Magenta sa lepšie hodí k tmavším doplnkom.

Lilac bodycon minišaty a biele dámske tenisky

Hoci sa to môže zdať prekvapujúce, tieto dámska športová obuv perfektne ladí s bodycon šatami, okrem problematickej midi dĺžky. Outfit, ktorý zdôrazňuje ženské atribúty, si vyžaduje vyváženie zavedením menej zmyselnej obuvi. Výsledkom je, že ani lila bodycon minišaty s výstrihom do V nevyzerajú veľmi sexi, keď si ich oblečiete k bielym dámskym teniskám.

Biele minikorčuliarske šaty a biele tenisky

Mnoho žien sa pýta, aké topánky si obuť Klasické vysoké podpätky alebo tenisky vyzerajú lepšie so športovými šatami. Šaty skater sú menej formálne, preto sa oplatí uplatniť princíp podobnosti. Biele tenisky a tenisky sa najlepšie hodia k bielym mini šatám s mierne tričkovým vrchom a rozšíreným spodkom. Štýl môžete rozbiť farebnou kabelkou, napríklad v odtieni Viva Magenta.

Čierne mikinové šaty a čierne športové topánky

Niektorí ľudia uprednostňujú a nosia dokonca čiernu v teplých dňoch. Pozor si dávajú len na zloženie oblečenia a jeho váhu. Na jar a v lete sa oplatí voliť vzdušné outfity vrátane tých z tenšej bavlny. Čierne športové topánky s teplákovými šatami sú dokonalým riešením. Vytvárajú koherentný štýl, ktorý bude dobre fungovať v neformálnych situáciách, napríklad počas výletu do mesta alebo stretnutia s priateľmi. Tento outfit môže byť príliš streetwear na kancelársku prácu.

Šatové a športové topánky – ako ich kombinovať a čomu sa vyhnúť?

Ženy, ktoré zaujímajú, aká športová obuv sa hodí najlepšie so šatami, mali by dodržiavať zásadu zdravej miery. Ak je outfit vyrobený zo vzorovanej látky, napríklad s kvetmi, dobre poslúžia obyčajné biele alebo čierne topánky. Zlaté alebo strieborné vsadky na teniskách by mohli vniesť do stylingu zbytočný chaos, rovnako ako duplikovať monogramy. Ťažké pletené šaty sa hodia k teniskám s hrubou podrážkou a vzdušné k jemným teniskám.

Aké štýly a dĺžky?

Hoci dámska športová obuv zodpovedajú veľa šiat, mali by ste sa vyhnúť midi dĺžke, ktorá opticky skracuje siluetu. Okrem toho by tenisky a tenisky nemali mať príliš vysoké zvršky, pretože to nepriaznivo ovplyvňuje proporcie nôh. Odporúča sa zladiť ich s hladkými ponožkami vo farbe topánok, najlepšie s ponožkami, ktoré nevytŕčajú von. Hoci ich vystavovanie je na prehliadkových mólach mimoriadne módne, prispievajú k skracovaniu a zhrubnutiu dolných končatín. Šaty zo šifónu sú vzdušné a jemné, preto sa hodia k teniskám s tenkou podrážkou. Hrubé tenisky na platforme sa k nim nehodia, najmä ak majú kvetinovú potlač.

Aké farby?

Šaty sa oplatí nosiť so športovou obuvou , pričom sa uplatňuje zásada podobnosti. Svetlé tenisky a tenisky sa hodia k jasným outfitom. Nemusíte sa obmedzovať len na bielu a pastelové, pretože tie nevyzerajú dobre na každom type krásky. Napríklad červené skater šaty sa hodia ku kobaltovo modrým teniskám. Fialové šaty sa hodia k zeleným teniskám. Milovníci módy sa často hrajú s kontrastmi, preto nosia biele košele s ružovými teniskami.

Aké štýly?

Dnes móda umožňuje rôzne, aj neštandardné kombinácie. Elegantné business šaty je možné kombinovať s teniskami a teniskami. Splývavé šaty sa však väčšinou spájajú s o niečo ľahšou športovou obuvou z podobnej palety. Napríklad biele tenisky ladia s pastelovou fialovou lepšie ako čierne alebo tmavomodré tenisky. K bodycon outfitu nad kolená si môžete obuť tenisky a tenisky v rôznych farbách, ktoré ladia s outfitom, napríklad skombinujte tmavozelenú s hnedou. Kancelárske šaty sa vďaka formálnejšiemu strihu najlepšie hodia k bielym a čiernym teniskám bez dodatočných ozdôb. Boho štýl, obľubovaný umeleckými dušami, sa tak trochu prieči športovým doplnkom. K espadrilkám sa lepšie hodia biele šaty so strapcami a anglickou výšivkou.

Biele športové topánky so šatami – je pravda, že sa vždy hodia?

Mnohé ženy predpokladajú, že biele tenisky vždy zladiť s jarnými šatami. Vskutku, táto farba je univerzálna a je geneticky priradená k teplejším ročným obdobiam. Vyšak biele športové topánky k šatám nepôsobia vždy dobre, pretože v kombinácii s čiernym outfitom vytvárajú priveľký kontrast. Pri ich nosení na piknik pri rieke musíte počítať s tým, že nečistoty z trávy sa odstraňujú ťažko. Biele tenisky a tenisky majú niekedy príliš výrazné ozdoby na to, aby sa dali nosiť k vzorovaným šatám.

A čo čierne športové topánky so šatami?

Čierne športové topánky so šatami sú považované za univerzálne riešenie. Táto farba v spodnej časti šatníka smerom od tváre pristane každému bez ohľadu na typ krásky. Teoreticky sa čierne tenisky a tenisky dajú ľubovoľne kombinovať, nemusia sa však nevyhnutne hodiť k svetlému outfitu. Niektorí ľudia oceňujú kontrasty a môžu ich použiť s hrubšími pletenými šatami. K čiernym teniskám na hrubšej platforme sa však biele šifónové šaty nehodia. Na jej pozadí vyzerajú príliš masívne. Čierna športová obuv je navyše geneticky spojená s jeseňou a zimou. Na jar a v lete sa nosí ľahšia obuv.

Športová obuv a šaty – mali by sme ich nosiť k pančuchám alebo ponožkám?

Pri vytváraní štýlu športovej obuvi a šaty treba doplniť ponožkami alebo pančuškami? Toto je bežná otázka, na ktorú neexistuje univerzálna odpoveď. V horúcich dňoch sa oplatí kombinovať s ponožkami, najlepšie ponožkami, ktoré zostanú neviditeľné a zabránia odieraniu nohy. V chladnejšom počasí sa odporúčajú pančuchové nohavice, pretože chránia nohy pred stratou tepla.

Prečítajte si tiež:

Odporúčané stránky

pixel