Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Pohodlná obuv na prácu v stoji – ako si vybrať? Sprievodca nákupom

2024-01-16

Vaše povolanie niekedy ovplyvňuje výber oblečenia a doplnkov, pretože musia spĺňať prísne definované kritériá. Pohodlnú obuv na prácu v stoji ocenia všetci ľudia, ktorí pracujú v obchode alebo sa vzhľadom na špecifickosť svojich povinností veľa pohybujú, napríklad po sklade alebo medzi oddeleniami spoločnosti. Vybrať správny model je často ťažké. Je potrebné vziať do úvahy niekoľko kľúčových aspektov. Tento článok vám ukáže najpohodlnejšie topánky na prácu v stoji, do ktorých sa navyše oplatí investovať, keď sa do práce dostanete pešo.

Aké topánky potrebujú ľudia, ktorí strávia na nohách 8 (alebo viac) hodín?

Pracovať 8 hodín na nohách môže byť mimoriadne zaťažujúce pre chrbticu a dolné končatiny. Dobrá obuv na dlhé státie však môže nepríjemným príznakom predchádzať. Veľmi často ich výška, hrúbka podrážky a profilovanie ovplyvňujú komfort používania. Stojacie topánky by mali byť ploché, pretože päta spôsobuje, že 90% telesnej hmotnosti je sústredených v prednej časti chodidla. To môže viesť k vážnym deformáciám a zraneniam. Pohodlná vychádzková obuv sa bude hodiť každému, kto dohliada a koordinuje rôzne oddelenia. Aby ste predišli bolestivým pľuzgierom po celom dni na nohách, oplatí sa zvoliť pohodlné dámske tenisky. Je dôležité, aby ich podrážka účinne neutralizovala dopady chodidla na zem. Niektoré ženy považujú dámske tenisky. Aj tie môžu veľmi dobre fungovať, najmä ak sú prispôsobené anatómii chodidla. Pohodlná obuv na prácu pri chôdzi by nepochybne nemala trieť nohy. Ak je pri meraní daného páru na niektorom mieste tlak alebo tvrdý prvok, je to znak, že tento model nie je kompatibilný s chodidlom. Z dlhodobého hľadiska môže spôsobiť bolestivé odreniny. Aby sa tomuto typu nepríjemnosti vyhli, mnohé ženy volia kožená športová obuv. Vďaka použitiu kvalitného materiálu nielen dokonale prepúšťajú vzduch, zabraňujú poteniu nôh, ale aj skvele fungujú a prispôsobujú sa prirodzeným anatomickým krivkám.

Aké modely topánok budú najpohodlnejšie pri práci v stoji?

Vyššie uvedené sú 3 typy obuvi, ktoré sú ideálne na dlhé státie. Hovoríme o dámskych teniskách, dámskych teniskách a koženej športovej obuvi, pričom všetky majú rovnú podrážku. Uistite sa, že vaša telesná hmotnosť je rozložená rovnomerne. Vďaka tomu sa môžete vyhnúť bolestiam chrbta a nôh. K pohodlnej obuvi na prácu v stoji patria aj balerínky. Tie majú veľkú skupinu fanúšikov, pretože často pripomínajú papuče, ktoré na nohách vôbec necítite. Mali by ste však dbať na to, aby ich podrážka nebola príliš tenká. Pohodlné šľapky na prácu v stoji sú veľmi obľúbené najmä medzi zdravotníkmi. Tie majú často špeciálnu výplň, ktorá vytvára akýsi vankúšik, ktorý tlmí kontakt nohy s tvrdým povrchom. Ich ďalšou výhodou je flexibilita a prispôsobenie sa anatomickým zakriveniam chodidla. Topánky na dlhé státie nájdete aj v sekcii, ktorá ponúka dámske tenisky. Tieto topánky majú veľkú skupinu fanúšikov, výber bieleho alebo čierneho modelu bez dodatočných dekorácií vám umožňuje získať elegantnejšiu športovú obuv. Vyššie spomínané modely sú ako stvorené na prácu v obchode, 8-hodinové státie na nohách a časté presúvanie sa po firme.

Ktoré topánky by ste si mali vybrať, ak v práci veľa chodíte?

Pohodlná vychádzková obuv je základným prvkom šatníka všetkých ľudí, ktorí cestujú do spoločnosti pešo, koordinujú prácu rôznych oddelení alebo organizujú obchodné stretnutia. V ich prípade mokasíny. Ide o topánky s plochou podrážkou alebo malým klinom, ktoré zabezpečia rovnomerné rozloženie hmotnosti tela, takže nezaťažia len jednu časť chodidla.  Boli prevzaté z pánskeho šatníka a prispôsobené potrebám žien. Dostupné sú v klasickej čiernej a hnedej, ale aj v pastelových farbách. Dámske Lords sú elegantné aj pohodlné topánky, ktoré si bez obáv môžete obuť aj na pracovné stretnutie. Na nosenie do práce si môžete zvoliť aj dámske ploché topánky. Tie sú pozoruhodným riešením pre chladnejšie dni, pretože chránia chodidlo pred chladom. Výberom klasického modelu a farby dámskych plochých topánok si ich môžete bez obáv obuť aj na stretnutie s klientkou.

Aká obuv nie je vhodná na dlhé státie?

Niektoré topánky nebudú vhodné na prácu na nohách. Pri diskusii o najpohodlnejšej obuvi boli spomenuté šľapky. Tie sú skutočne riešením, ktoré stojí za zváženie, pretože chránia prsty na nohách pred vypadnutím a majú plochú podrážku. Na prácu v stoji sa však šľapky na vysokom opätku nehodia, rovnako ako ihličkové topánky, členkové čižmy alebo lodičky. Po prvé, prispievajú k nepriaznivému rozloženiu telesnej hmotnosti. Opiera sa o prednú časť prstov, čo môže viesť k bolestiam až trvalej deformácii chodidla. Po druhé, šľapky na vysokom podpätku sú extrémne nestabilná konštrukcia, ktorá môže dokonca viesť k vážnym zraneniam vrátane vyvrtnutia členkov. Aká obuv nie je vhodná na prácu, ktorá zahŕňa státie alebo časté chodenie? Niektoré ploché topánky sa tiež môžu ukázať ako problematické. Príliš tvrdé a tuhé dámske tenisky vám odierajú nohy. Avšak gladiátorské topánky s početnými remienkami na zaviazanie okolo členku môžu pri mnohohodinovom státí narušiť prietok krvi. Neodporúčajú sa ani šľapky, pretože pásik medzi prstami často spôsobuje pri dlhšom nosení bolestivé odreniny. V prípade uzavretých topánok treba dbať aj na ich priedušnosť, aby ste sa vyhli potenie a šmýkanie nôh vo vnútri topánok.

Môžu vám vložky do topánok pomôcť?

Oplatí sa starostlivo vyberať topánky na dlhé státie. Niektorí ľudia, ktorí v práci veľa chodia alebo stoja, volia doplnkové riešenia, ktoré zvyšujú ich komfort. Jednou z nich sú vložky do topánok pre prácu v stoji. Ich úlohou je znížiť možnú bolesť a mikrošoky, ktoré sprevádzajú enormnú záťaž chodidiel.Tieto typy vložiek boli starostlivo navrhnuté. Na ich výrobu boli použité špeciálne materiály. K rovnomernému rozloženiu telesnej hmotnosti prispievajú aj vložky pre prácu v stoji. Je tiež potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že táto forma profesionálnej činnosti zvyšuje riziko vzniku pozdĺžnych plochých nôh. Preto sa oplatí prijať preventívne opatrenia, vrátane nosenia ortopedických vložiek

Ako sa starať o svoje nohy a chodidlá po práci?

Ani tá najpohodlnejšia obuv na prácu v stoji nás nezbaví potreby starať sa o svoje nohy. Vďaka svojej profesionálnej činnosti sú vystavení okrem iného: na kŕčové žily. Aby ste predišli ich vzhľadu, ľahnite si nohami o stenu. Pre zlepšenie krvného obehu sa tiež odporúča poliať úsek od kolena po chodidlo studeným prúdom vody. Táto jednoduchá akcia spôsobí zúženie krvných ciev.  Veľa výhod môže unaveným nohám priniesť aj valčeková masáž, ktorá by sa mala vykonávať od chodidiel smerom k srdcu. Mal by pokrývať nielen spodok nôh, ale aj lýtka a stehná. Masáž valčekom by sa mala vykonávať na prednej aj zadnej strane. Niektoré športové aktivity podporujú zdravie nôh tým, že zabraňujú problémom s krvným obehom a blokádam. Patrí medzi ne plávanie, beh a hranie tenisu.

Prečítajte si tiež:

Odporúčané stránky

pixel