Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Ako šnurovať topánky? 9 spôsobov, ako si zaviazať topánky

2023-08-11

Tenisky a tenisky nevyšli z módy už niekoľko sezón. Športová obuv má šnúrky, ktoré by mali byť esteticky zaviazané. Mnoho ľudí to však znáša veľmi ťažko. Na druhej strane, topánky na šnurovanie možno považovať za spôsob, ako ich upraviť. Každá technika je svojou povahou iná. Mašľa vždy vyzerá očarujúco a chirurgický uzol zaujme svojou profesionalitou. Ako zaviazať šnúrky, aby vyzerali pôsobivo?

Základy viazania šnúrok

Ako si zašnurovať topánky, keď ste preč príliš manuálna zručnosť? V takejto situácii stojí za to zvoliť najjednoduchšie riešenie. Niektorí sťahujú šnúrky krížom pomocou otvorov vytvorených výrobcom. Keď dorazia do posledného, ​​urobia dve slučky ako osmička a pretiahnutím spodnej časti cez hornú časť vytvoria uzol.Ľudia, ktorých rozčuľovanie šnúrok rozčuľuje, niekedy urobia na mašličke dva-tri uzly. Túto techniku ​​je možné použiť s dámske tenisky.

Niektorí ľudia si zaväzujú šnúrky bez toho, aby vytvorili mašľu. Na tento účel používajú oveľa jednoduchšie metódy. Napr. pri dlhších šnúrkach ich preložia na polovicu, potom to urobia znova a stiahnu vrch pod spodok, čím sa vytvorí uzlík.

Ako si zaviazať topánky pri manuálnych činnostiach sú Achillovou pätou? K tejto otázke by sa malo pristupovať strategicky. Niektorí ľudia si kupujú krátke šnúrky alebo si strihajú tie, ktoré sú súčasťou topánok. Potom zviažu svoje konce, predtým prekrížené cez otvory, čím vytvoria obyčajný uzol. Pre bezpečnosť sa môže opakovať dvakrát alebo trikrát. To poskytne väčšiu pevnosť a zabráni jej rozmotaniu. Dámske čižmy z so zipsom umožňujú použiť túto metódu. Siahnite však po pánske teniskye, dá sa mierne upraviť. To je miesto, kde vedieť, ako dať šnúrky do topánok, príde vhod. Tie treba zaviazať na dva voľnejšie uzly, prebytok potom dať do tenisiek. Najlepšie je dať šnúrky zaviazané pod jazyk topánok.

Ľudia, ktorí sa pýtajú, ako zaväzujte šnúrky na honosnejší spôsob, overené tipy nájdete ďalej v článku.

Najobľúbenejšie spôsoby a štýly viazania šnúrok na topánkach

Viazanie topánok je činnosť, ktorá vám umožňuje dosiahnuť mimoriadne módny efekt. Niektoré techniky sú veľmi jednoduché na implementáciu, iné vyžadujú trochu viac manuálnej zručnosti. Nenechajte sa odradiť, ak nedosiahnete požadované výsledky, pretože úhľadné šnurovanie topánok je niečo, čo si musíte nacvičiť. Treba sa odradiť, keďže nedosiahnete požadované výsledky, pretože úhľadné šnurovanie topánok nestačí, čo máte jesť.

Šnurovanie na mašľu

Najpopulárnejšie je zaväzovanie šnúrok na mašľu. Takto sa asimilujú malé deti, ktoré navštevujú materskú školu. Skvelým pomocníkom pri učení môže byť vtipná riekanka, príprava farebných ilustrácií či použitie vtipných výrazov. Niektorí rodičia hovoria, že keď sa prekrížia dve slučky, vytvoria sa králičie uši, po ktorých sa musia spodné pretiahnuť cez horné. Šnurovanie mašlí je mimoriadne užitočná zručnosť. V dospelosti sa dá využiť siahnutím elegantná pánska obuv Či už trampki damskie.

Šnurovanie bez mašle

Ako šnurovať topánky, aby nebolo vidno mašľu? Dá sa to urobiť veľmi jednoduchým spôsobom. Jednoducho vložte šnúrky z vonkajšej strany, začnite s otvormi najbližšie k prednej časti chodidla. Stojí za to ich prekrížiť alebo pretiahnuť vo forme vodorovných čiar. Nakoniec sa pri posledných dierkach šnúrky vložia pod jazyk a tam sa zaviažu.

Rebríkové šnurovanie

Spôsoby viazania šnúrok sú často prispôsobené typu obuvi. napr.glady vyžadujú použitie rebríkovej techniky. Spočíva v tom, že jedna časť šnúrky je napojená kolmo na otvory a druhá časť je vedená cez vynechané otvory. Rebríková metóda poskytuje pevné viazanie na topánky, čo je praktické pri hraní na rockových koncertoch. Pri tejto technike budú fungovať len dostatočne dlhé šnúrky do topánok.

Šnúrky do topánok ako spôsob „zaviazania“

Niekedy vidina meškania do práce alebo školy znamená, že nie je čas premýšľať o tom, ako si zaviazať topánky. Čo robiť v takejto situácii, aby ste sa rýchlo dostali z domu? Niektorí len skontrolujú, či sú šnúrky po prevlečení cez otvory dostatočne utiahnuté a potom ich vložia do topánok.

Chirurgický uzol

Trekingová obuv využívajú sa na horskú turistiku, ktorá často prebieha v extrémnych podmienkach. Vyžadujú pevné viazanie, ktoré poskytne nohe stabilitu a oporu, čím predíde vážnym zraneniam. Chirurgický uzol je veľmi obľúbený medzi nadšencami trekingu. Tento spôsob viazania obuvi spočíva v stiahnutí šnúrok vo výške zvršku. Mali by sa dvakrát omotať okolo svojej osi a potom pretiahnuť cez dva páry upínacích háčikov a nakoniec ich zviazať tradičným spôsobom. Chirurgický uzol na trekových topánkach zabraňuje odieraniu päty.

Zaujímavé a dekoratívne spôsoby šnurovania topánok

Šnúrky do viazanky sú medzi ľuďmi veľmi obľúbené ktorí nosia tenisky a tenisky. Tie môžu zakaždým vyzerať trochu inak, stačí trocha fantázie a manuálnych zručností.

Šnurovacie topánky so širokým krížom

Šnurovanie širokých crossových topánok je najjednoduchšie spôsob, ako im dodať trochu originality. Pripomína tradičnú techniku ​​opísanú v základoch. Jediný rozdiel je v tom, že šnúrky vložené zospodu do dierok najbližšie k prstom sa sťahujú šikmo pri každej druhej diere (od prvej do tretej dierky atď.). Nakoniec sa dajú zviazať podľa želania.

Šnurovanie topánok diagonálne

Pekné šnurovanie topánok môže viesť aj diagonálne. Týmto spôsobom sa získajú paralelné čiary. Čipka sa vkladá zospodu, zo strany jazyka, pri prvých dierkach tvorí vodorovnú časť. Potom sa jeden z koncov pripojí k tretiemu otvoru na opačnej strane. Opísaná akcia sa niekoľkokrát opakuje.

Spôsoby rozväzovania šnúrok

Existujú spôsoby viazania topánok, to by zabránilo otravnému uvoľňovaniu šnúrok? Bohužiaľ, tento problém sa dá len znížiť. Nedá sa úplne odstrániť. Všetky šnúrky do topánok, bez ohľadu na použité vlákna a ich hrúbku, sa skôr či neskôr rozpletú. Pri pohybe je totiž na ne vyvíjaná veľká sila. Šnúrky sa najskôr roztiahnu a potom rozpletú. Muž, ktorý sa ponáhľa do práce, často behá, čo spôsobuje, že jeho noha oveľa silnejšie dopadá na zem. Vďaka tomu sa šnúrky rýchlejšie rozpletú. Tento proces môžete trochu oddialiť pomocou nasledujúcej metódy. Šnúrky sa odporúča zaviazať zospodu tak, aby hore tvorili dve slučky.

Prostriedky na klzké šnúrky

Stáva sa, že nepomôže ani to najlepšie zaviazanie topánok, po chvíli šnúrky voľne visia. To je prípad, keď sú vyrobené z príliš klzkých vlákien. Matné sú lepším riešením. Našťastie šnúrky nie sú natrvalo vložené do žiadnej obuvi, dajú sa vymeniť za menej šmykľavé. Len si treba dať pozor na ich dĺžku a hrúbku, aby zodpovedali špecifikám obuvi vrátane veľkosti dierok.

Spôsoby viazania tak, aby šnúrky neboli viditeľné

Existujú rôzne typy viazania čipiek, ktoré umožňujú skryť konce čipiek. Špirálová metóda je veľmi populárna. Spočíva v paralelnom zasúvaní šnúrok zo spodnej strany. Potom sa pravý koniec pritiahne k druhému otvoru vľavo, pričom na tento účel použijete vnútornú stranu topánky. Potom sa vloží hore nohami do druhej nosovej dierky na pravej strane. Ľavý koniec sa presunie do tretieho otvoru vpravo a pokračuje analogickým spôsobom. Na konci sa šnúrka zaväzuje pod jazykom.

Spôsoby, ako urobiť šnúrky príliš dlhé

Spôsoby viazania šnúrok sa líšia aj v závislosti od ich dĺžky. Keď po ich prevlečení cez dierky tenisiek vznikne prebytok, môžete si ho omotať okolo členku a zaviazať do štýlovej mašle.

Spôsoby, ako urobiť šnúrky príliš krátke

Spôsoby viazania topánok zohľadňujú aj opačnú situáciu, keď sa šnúrky ukážu ako príliš krátke. Ich sťahovanie naprieč prispieva k väčšiemu opotrebovaniu šnúrok. Môžu byť znížené paralelným vedením šnúrok cez prvé otvory od prstov. Potom by sa mala ľavá časť pretiahnuť cez ďalšie otvory na ľavej strane a pravá časť cez ďalšie otvory na pravej strane. Nakoniec šnúrky vytvoria obdĺžnik.

Zaväzovacie topánky s 3, 4, 5 otvormi

Šnurovanie topánok závisí okrem iného od z počtu otvorov. Ak existuje nepárny počet otvorov, začnite zdola. V tejto situácii budú šnúrky po prejdení posledným otvorom vonku. To vám umožní zaviazať ich na klasickú mašľu. Ak majú topánky párny počet dierok - 4, 6, 8, šnúrky sa vkladajú z vonkajšej strany, vďaka čomu budú aj na vrchu topánok pri poslednej dierke.

Šnurovanie rôznych druhov topánok

Pri analýze problému, ako pekne zaviazať šnúrky, by ste mali venovať pozornosť povahe topánok. Každý model má svoje pravidlá. Pánska čižmai vďaka elegantnému dizajnu ich nemožno zavrieť chirurgickým uzlom. Navyše nemajú upínacie háčiky. Ako pristupovať k viazaniu topánok, aby ste získali módny styling?

Ako šnurovať elegantné topánky k obleku?

Pánske topánky na šnurovanie sú perfektným doplnkom k obleku. Tento klasický štýl sa ukazuje ako nenahraditeľný pri väčších rodinných oslavách a dôležitých obchodných stretnutiach. Najjednoduchšie je šnúrky pretiahnuť krížom krážom, a nakoniec ich z vonkajšej strany zaviazať na mašľu.

Ako zaviazať trekingové topánky?

Pri turistike v horách zaistite svoju bezpečnosť nosením správne šnurovanej obuvi. Akákoľvek nedbanlivosť v tomto smere môže mať za následok vážne zranenie alebo bolestivé odrenie chodidla. To druhé sa stane, keď je topánka zaviazaná príliš voľne. Trekingové topánky majú vyšší zvršok s dvomi radmi upínacích háčikov. Keď šnúrky dosiahnu tento bod, dvakrát ich omotajte okolo vlastnej osi a potom ich prejdite krížom krážom, pričom ich hore pevne zaviažte. Na tento účel možno použiť niekoľko uzlov.

Ako zaviazať športové topánky a tenisky?

Tenisky a sneakers sú športová obuv, ktorá má neformálny charakter. V ich prípade je možné použiť ktorúkoľvek z metód uvedených v tomto článku. Najmódnejšia zaväzovacia športová obuv v poslednej dobe je založená na využití špirálovej techniky a ukrytí koncov šnúrok pod jazykom.

Prečítajte si tiež:

Odporúčané stránky

pixel