Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Aké topánky si vybrať s pančucháčmi? Komplexný sprievodca

2024-01-10

Aké topánky nosiť k čiernym pančuchám? Sú ľahké členkové čižmy s čiernymi pančucháčmi módnym faux pas? Aké topánky nosiť s červenými pančucháčmi? To sú len niektoré z otázok, ktorým ženy čelia, keď si chcú na jeseň a v zime obliecť šaty alebo sukňu. Chladné dni neprospievajú odhaľovaniu odhalených nôh. Pred chladom ich treba nejako chrániť a pančuchové nohavice sú na tento účel ako stvorené. Tie by však mali byť vhodne zladené so stylingom. Aké topánky si vybrať s pančucháčmi? Odpoveď na túto otázku nájdete v našom sprievodcovi

Pravidlá kombinovania topánok s hrubšími pančucháčmi na jeseň/zimu

Ak premýšľate, aké topánky si vybrať s pančuchovými nohavicami, aby vyzerali štýlovo, pravdepodobne ste si vedomí ich obrovskej rozmanitosti. Tento sa môže ukázať ako náš spojenec. Ku každému outfitu a obuvi nájdete dokonalé pančuchové nohavice. Niekedy sa však voľba stáva naším nepriateľom a stáva sa zdrvujúcou. Trh ponúka čierne, sivé, tmavomodré, telové, červené, fialové, zelené a dokonca aj žlté pančuchové nohavice. Tieto sa líšia hrúbkou vyjadrenou v DEN. Čím vyššia je číselná hodnota pred touto skratkou, tým sú pančucháče hrubšie a nepriehľadnejšie.  Tento módny doplnok môže byť navyše hladký alebo vzorovaný. Trh ponúka pančuchové nohavice s matným a lesklým povrchom. Ako si vybrať ten správny?

Topánky

Čierne členkové čižmy s čiernymi pančuchovými nohavicami sa zdajú byť dokonalým riešením. Ako to už však býva, diabol je v detailoch, presnejšie povedané, v hrúbke pančuchových nohavíc. Najzaujímavejšie štýly s členkovými topánkami sú tie, v ktorých sú čierne pančuchy priehľadné a matné. Vďaka tomu opticky zoštíhľujú nohy. Nepriehľadné pančuchové nohavice 100 DEN sú mimoriadne praktické a hrejivé riešenia, no zároveň nám zahustia stehná a lýtka. Niektorí ľudia nosia béžové členkové čižmy k čiernym pančuchám, pretože sa chcú pohrať s kontrastom a dosiahnuť avantgardnejší efekt. Musíte si však uvedomiť, že toto riešenie nám opticky strihá nohy a skracuje ich. Biele topánky s čiernymi pančucháčmi vytvárajú ešte väčší kontrast a túto kombináciu môžeme využiť napríklad vtedy, keď sa chystáme na koncert. Aby som to zhrnul, moderná móda umožňuje veľa šialenstva. Čierna však členkové čižmy na vysokom opätku v kombinácii s čiernymi polopriehľadnými pančucháčmi poskytujú najlepší efekt, pretože opticky predlžujú nohy. Tento typ obuvi má pomerne vysoký zvršok, takže v kontrastnom štýle rozdeľuje naše končatiny na dve časti.

Čižmy

Svetlé topánky s tmavými pančucháčmi nie sú najlepším riešením, keď si chceme opticky predĺžiť nohy. Napriek tomu čižmy nad kolená tento problém riešia. Tieto sa zvyčajne hodia pod šaty alebo sukňu, takže ich koniec nevidíte. V dôsledku toho nie je veľmi dôležité, aké pančuchové nohavice si vyberieme. V tomto prípade stojí za to vybrať si pohodlie a zdravie. Hrubšie pančuchové nohavice vás zahrejú, no zároveň vám zväčšia objem nôh. Ak sa rozhodnete nosiť svetlé topánky s čiernymi pančucháčmi, stojí za to venovať pozornosť tomu, či nie sú viditeľné spod šiat alebo sukne. Vtedy môžeme dosiahnuť dosť nepekný efekt. Ak však čižmy končia do polovice lýtok, oplatí sa zvoliť pančušky v podobnom odtieni. Veľmi dobre tu fungujú pančuchové nohavice strednej hrúbky, teda 40 a 60 DEN. Nekryjú úplne ako 100 DEN, ale chránia pred mrazom lepšie ako 15 DEN. Pančuchové nohavice a čižmy sú nepochybne veľmi širokou problematikou, pri ich zvažovaní treba brať do úvahy dĺžku zvršku a váš outfit. Keď zakryje topánky, získame určitú voľnosť pri výbere pančuchových nohavíc.

Dámska obuv

Už vieme, ktoré topánky sa najlepšie hodia k pančuchám. Či už siahnete po elegantné dámske topánky alebo tenisky, mali by ste venovať pozornosť tomu, oba prvky boli v podobnom odtieni. Kľúčom k úspechu je výber správnej hrúbky. Ak zvolíte jednoduché dámske topánky s plochou podrážkou, skvele poslúžia stredné, teda 40-60 DEN.

Tenisky

Pýtate sa, aké topánky sa najlepšie hodia k čiernym šatám a čiernym pančuchám? Ak nechcete pôsobiť príliš elegantne, zvoľte čierne tenisky na klinu. Potom získate dlhú vertikálnu líniu, ktorá zoštíhli vašu postavu. Stojí však za to, aby boli pančuchy v tomto prípade priehľadné. Ak sa však chystáte na oslavu alebo obchodné stretnutie, dámske lodičky môžu byť dokonalým riešením. Ide o topánky na nízkom opätku s uzavretou prednou časťou a môžu mať aj remienok upevnený na úrovni kosti. Bohužiaľ, lodičky vám vďaka svojmu tvaru môžu rezať postavu, preto by ste mali voliť pančušky v odtieni topánok a zvoliť priehľadné.

Pravidlá kombinovania topánok s tenkými pančucháčmi telovej farby na jar/leto

Nahé pančuchové nohavice sú modelom, ktorý milujú poľské ženy. Radi ich používame na jar a v lete, keď chceme dosiahnuť výrazný vzhľad alebo si to formálna situácia vyžaduje. Ktoré topánky sa najlepšie hodia k nahým pančuchám? Najlepšie je zvoliť lodičky alebo ihličky v nahých odtieňoch. Tie vytvárajú dlhú zvislú líniu, ktorá opticky zoštíhľuje postavu a vyzeráme vyššie, než v skutočnosti sme. Pravidlá kombinovania topánok s tenkými a telovými pančucháčmi zahŕňajú niekoľko dôležitých bodov. V prvom rade vyberáme model s matným povrchom. Lesklé pančuchové nohavice telovej farby vždy vyzerajú neprirodzene a vyčnievajú z béžových vysokých opätkov, pričom zároveň dodávajú objem našim nohám.Tiež by ste mali brať do úvahy váš individuálny tón pleti. Pre každú z nás znamenajú nahé pančuchové nohavice niečo úplne iné. Ženy s chladnou a svetlou pokožkou potrebujú béžové pančuchové nohavice s ružovými tónmi. Majitelia olivovej kože si však môžu zvoliť teplejší a tmavší odtieň. Opálené pančuchové nohavice v kombinácii s pleťou Snehulienky pôsobia karikatúrne. Nezabúdajme, že vždy vidíme kontrast medzi našou tvárou, krkom, rukami a nohami. Po tretie, ak v horúcich dňoch nosíme nahé pančucháče len z formálnych dôvodov, oplatí sa zvoliť 7 DEN, teda model pripomínajúci hmlu.

Ako zladiť farbu pančuchových nohavíc s topánkami?

Čierne topánky

Otázka: aké topánky nosiť k pančuchám? v Prípad čiernych členkových topánok a kozákov nájde veľmi jednoduchú odpoveď. K tejto farbe obuvi sa najlepšie hodia čierne pančuchové nohavice. V prípade členkových čižiem a lodičiek by mali byť priehľadné. K čižmám si však môžeme obliecť hrubšie čierne pančušky. Bez ohľadu na hodnotu DEN ľahko nájdeme ten správny model. Čierne pančucháče kúpite všade, aj v supermarkete či drogérii.

Hnedé topánky

Aká farba pančuchových nohavíc bude dobrým riešením pre hnedé topánky? Ak nechcete nohy opticky skrátiť, ale predĺžiť, siahnite po členkové čižmy na kline, vyberte podobný odtieň. Za hnedé topánky s čiernymi pančucháčmi možno nie sú optimálnym riešením, no veľa závisí od odtieňa topánok. Čižmy z tmavej čokolády sa ľahšie kombinujú s čiernymi ako svetlohnedé ploché topánky.

Béžové topánky

Béžové topánky s čiernymi pančucháčmi, ak nie sú starostlivo naplánovaným kontrastom, vyzerajú celkom špecificky. Stojí za to vyhnúť sa takýmto kĺbom, pretože rozrežú nohy na dve časti. Nájsť však hrubšie béžové pančucháče je niekedy poriadna výzva. Tie sú v sortimentoch známych značiek oveľa menej bežné a ich odtieň je buď príliš tmavý, alebo príliš oranžový. Pri hrubších pančuchových nohavičkách na jeseň a v zime je oveľa viditeľnejšie, že nie sú správne zladené s odtieňom našej pokožky, a preto pôsobia neprirodzene. Na jar a v lete sa však béžové topánky dajú pomerne ľahko skombinovať s nahými pančucháčmi s priehľadnou úpravou.

Biele topánky

Biele topánky sa po rokoch neprítomnosti vracajú do obľuby, no je dosť ťažké ich upravovať . Pokiaľ nesiahneme po čižmách nad kolená alebo čižmách na vysokom opätku a dlhých šatách. V takejto situácii môžeme zvoliť akékoľvek pančuchové nohavice a schovať ich pod outfit. Biele pančuchové nohavice s bielymi topánkami sa zdajú celkom samozrejmým riešením, no nie vždy to vyzerá dobre. Túto kombináciu však môžete vyskúšať výberom nepriehľadného modelu, na ktorom nie je vidieť vašu pokožku pod ním. Nahé pančuchové nohavice v svetlom odtieni ladia s bielymi topánkami. Ide o príbuzné farby, preto sa dajú navzájom kombinovať

Červené topánky

Aké topánky nosiť k pančuchám, keď je farba topánok dosť nezvyčajná? Ak si vyberiete červené členkové čižmy, čižmy alebo vysoké podpätky, môžete si vybrať jednu z niekoľkých trás. Ak môžete nosiť priehľadné pančuchy, vyberte si nahé s matným povrchom. Lesk vždy dodá objem našim nohám, čomu by sme sa radšej vyhli. Červené topánky s čiernymi pančucháčmi vyzerajú dobre za predpokladu, že tie druhé majú priehľadnú úpravu, alebo ideme po 40 či 60 DEN. Môžete ich skombinovať aj so sivou alebo tmavomodrou.Niektoré fashionistky a influencerky zámerne volia červené topánky, aby sa pohrali s farbami. Dajú sa kombinovať so zelenými, kobaltovými alebo kosatcovými pančucháčmi. Bezpochyby ide o riešenie prevzaté z prehliadkových mól, na ktoré sa musíte odvážiť.

Sivé topánky

Sivé topánky s čiernymi pančucháčmi sú na poľských uliciach bežným javom. Je to dobré riešenie? Sivé pančuchové nohavice primeranej hrúbky sa nepochybne hodia k šedým členkovým čižmám, vysokým podpätkom alebo čižmám. Tie sa dajú nájsť v obchodoch oveľa ľahšie ako ten správny odtieň béžovej, ktorý sa hodí k nášmu tónu pleti. Sivá je však niekedy dosť tmavá a má tendenciu vyzerať grafitovo, potom môžu byť dobrým riešením čierne pančuchové nohavice, rovnako ako námornícka modrá alebo béžová v chladnom odtieni. Teraz, keď už viete, aké topánky sa najlepšie hodia k pančucháčom, prejdime k ďalším dôležitým problémom.

Aké pančuchové nohavice nosiť s otvorenými topánkami?

Boli časy, keď pančuchové nohavice s otvorenými topánkami boli módnym faux pas. Takáto kombinácia sa však na prehliadkových mólach presadzuje čoraz častejšie. Môžete si ich dovoliť, ak má spoločnosť dress code vyžadujúci nosenie pančuchových nohavíc. Tie by však mali byť telovej farby a priehľadné. Bezšvové pančuchové nohavice by ste si mali vybrať tak, aby na úrovni prstov nebol tmavší béžový pásik. K čiernym topánkam s otvorenou špičkou si môžete vybrať čierne bezšvové pančuchové nohavice s priehľadným povrchom.

Pančuchové nohavice so športovou obuvou – sedia?

Aké topánky by ste mali zvoliť k pančuchám pri výbere tenisiek alebo tenisiek? Zhodujú sa vôbec tieto kúsky oblečenia? Ukazuje sa, že športová obuv nielen dopĺňa vzdušné šaty a sukne, ale dokonale sa hodí aj k pančuchám. Oplatí sa však vybrať také, z ktorých je vidieť našu pokožku. Najlepšie sú priesvitné a v chladnejších dňoch 40-60 DEN.

Prečítajte si tiež:

Odporúčané stránky

pixel