Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Aké topánky nosiť s kabátom? Komplexný sprievodca štýlmi, strihmi a farbami

2024-01-16

Dopĺňanie jesenného šatníka často vyvoláva množstvo dilem. Sme zvedaví, aké kabátové topánky budú najlepšie. Chceme si vybrať model, ktorý bude vyhovovať mnohým štýlom a zostane pohodlný a adekvátny nášmu životnému štýlu. Ktoré topánky sú najlepšie k dámskym kabátom? Bohužiaľ, na túto otázku neexistuje jediná odpoveď. Každý vrchný odev má iný charakter. Niektorým ženám sa módny eklektizmus páči, iné zostávajú verné jednému štýlu. Predstavujeme komplexného sprievodcu štýlmi, strihmi a farbami.

Ako zladiť topánky s farbou kabáta?

Aké topánky nosiť k sivému kabátu? Toto je jedna z najčastejšie kladených otázok, na ktoré sa pokúsime odpovedať v tomto odseku. Sivý kabát vytvára celkom pohodlnú situáciu, pretože je jedným z najjednoduchších na štýl. Šedá je považovaná za neutrálnu farbu, preto je výborným základom pre ostatné farby. Sivý kabát na jeseň môžeme skombinovať s popolavým alebo béžovým dámske členkové čižmy  v chladnom odtieni. Potom získame celkom koherentný styling, ktorý osciluje v podobnej palete farieb. Nič vám nebráni pohrať sa s kontrastom. Sivý kabát môžete napríklad zladiť s dámske čižmy vo fuchsiovej alebo kobaltovej farbe, ktoré oživia outfit. Popol zároveň jemne upokojuje ich bláznivý charakter.

Aké topánky nosiť s béžovým kabátom?

Nahé vrchné oblečenie je v poslednej dobe medzi ženami veľmi obľúbené. Niet divu, že mnohí z nich hľadajú inšpiráciu zadaním otázky: aké topánky nosiť s béžovým kabátom?. Platia tu podobné pravidlá ako vyššie. Zakaždým, keď nás zaujíma, aké topánky sa najlepšie hodia ku kabátu, môžeme si vybrať jednu zo štyroch možností. Vyberte si dámske topánky v rovnakej farbe ako vrchný odev, aby ste dosiahli pútavý outfit. Taktiež odtiene z rovnakej farebnej rodiny sa navzájom veľmi dobre kombinujú. Cool béžová sa hodí k sivej, ale aj krémovej či bielej. Fuchsia sa však hodí ku kobaltu, kosatcovej fialovej či sýtozelenej. Farbu topánok a kabáta je možné zladiť aj kontrastne. Fialový vrchný odev môžeme doplniť horčicovými členkovými čižmami a naopak.Postaráme sa aj o to, aby dámska jesenná a zimná obuv bola v rovnakej farbe ako pančucháče alebo nohavice, aby opticky predĺžili nohy.

Ako vybrať topánky pre štýl a dĺžku kabáta?

Aké topánky nosiť ku kabátu po kolená? Toto je jedna z častých dilem žien, ktoré chcú vytvárať módne outfity. Keď vrchné oblečenie siaha nad kolená, máme pomerne široký manévrovací priestor. Ak sme vysokí, na jeseň môžeme zvoliť ploché topánky, viď dámske mokasíny. Keď chceme pridať pár centimetrov, čižmy na vysokom opätku alebotopánky na kline . Kabát po kolená pristane všetkým ženám bez ohľadu na ich výšku.

Aké topánky sú najlepšie k dlhému kabátu?

Vrchné oblečenie Maxi vytvára zvislé línie, ktoré opticky zoštíhľujú postavu, vďaka čomu pôsobíme vyššie ako v skutočnosti. Ak chceme opticky pridať centimetre, môžeme zvoliť členkové topánky na vysokom opätku alebo blokové topánky. Niektoré ženy volia ploché čižmy aj preto, že ich spod kabáta nevidno. V tomto prípade je odpoveď na otázku: aké topánky nosiť ku kabátu?: akékoľvek, čo odráža vaše individuálne preferencie.

Aké topánky nosiť s jesenným kabátom v midi dĺžke?

Toto je najťažšie upraviteľné vrchné oblečenie, pretože musíte dávať pozor, aby ste neporezali siluetu a zdôrazniť to.najhrubšia časť lýtka. Najlepšou voľbou pre midi kabát je Čižmy vysoké opätky. Toto riešenie má za následok jednotnú, zvislú líniu.Vyhneme sa situácii, kedy spod kabáta vystúpi kúsok džínsov a následne sa prereže o čierne čižmy. Nohy si opticky predĺžime aj vďaka podpätkom.

Ako vybrať topánky, aby zodpovedali štýlu kabátu?

Štýl kabáta a materiál, z ktorého je vyrobený, často určujú výber vhodného obuv na jeseň a zimu. Pýtate sa, aké trenčkoty sú najlepším riešením? Mokasíny si môžete vybrať, ak váš vrchný odev končí pod kolenom a ste vysoká žena. Ak je trenčkot v dĺžke midi, skvele poslúžia členkové čižmy na vysokom opätku v odtieni podobnom nohaviciam alebo pančuchám. K tejto maxi dĺžke môžeme zvoliť mokasíny aj jesenné topánky na vysokom opätku. Trenčkot nekombinujeme s čižmami pre jeho dočasnosť.

Aké topánky nosiť ku koženému kabátu?

Tu by ste mali venovať pozornosť textúre vrchného odevu. Ak máme do činenia so semišovým kabátom, najlepšie poslúžia semišové členkové čižmy, mokasíny alebo topánky. Medzi konečnou úpravou jednotlivých kusov oblečenia potom zachovávame súlad. Ak máte čo do činenia s lícovou kožou, mali by ste zvoliť jesenné topánky z hladkej kože. Aké topánky nosiť s lakovaným kabátom? V tejto situácii je najlepšie zvoliť matný Dámske workery ktorých rozbiť charakter nášho outfitu, mierne ho zaťažiť, vďaka čomu bude lesklý materiál vyzerať šik.

Aké topánky nosiť s kabátom z alpaky?

Vlnené kabáty sú elegantné vďaka ušľachtilým vláknam, z ktorých sú vyrobené. Veľmi často majú aj klasickú farbu. Aké topánky sú najlepšie k čiernemu kabátu z alpaky? V tomto prípade môžu byť optimálnym riešením klasické členkové čižmy alebo čierne mulice na vysokom opätku. Je dôležité, aby boli vyrobené z prírodnej lícovej kože alebo semišu, pretože ladia s ušľachtilým pôvodom vlny. Takto získame prémiový štýl, ktorý je mimoriadne priateľský k nášmu telu.

Aké topánky by ste mali nosiť so zimným kabátom a ktoré by ste mali nosiť s kabátom v polovici sezóny?

Ako sme už spomínali, k trenčkotu sa najlepšie hodia čižmy a mokasíny, nekombinujeme to s čižmami, pretože je dočasné. K mušketierom sa však najlepšie hodí zimný kabát, ktorý spod vrchného odevu nevidno. Sú dokonalým riešením do mrazov. Dokonale sa hodia k akejkoľvek dĺžke kabáta. Niekedy je však zima pomerne teplá, v takejto situácii sa oplatí zvoliť zateplené čižmy alebo robotníčky.

5 ďalších tipov, ktoré vám pomôžu vybrať topánky, ktoré sa hodia k vášmu kabátu

Tip 1. Pravidlo troch farieb

Pri skladaní jesenného alebo zimného stylingu by sme sa mali riadiť pravidlom troch farieb. Viac farieb môže spôsobiť chaos a nehodí sa k harmonickým typom (leto a jeseň). Môžu to byť odtiene z jednej palety alebo oproti sebe na farebnom koliesku. Čierna napríklad vyzerá dobre s námorníckou modrou (neutrálne farby) a možno ju prelomiť fuchsiovou prísadou.

Tip 2. Topánky, ktoré sa hodia ku kabelke alebo šatke

Jesenný štýl je často založený na vytvorení spony, ktorá ho drží pohromade. V takejto situácii sa oplatí vybrať topánky, ktoré farebne ladia s pančucháčmi, nohavicami, kabelkou, klobúkom či šatkou.

Tip 3. Neutrálne farby tvoria skvelý základ

Ak je váš styling v neutrálnych farbách, môžete ho rozbiť topánkami v akomkoľvek odtieni , aj keď táto sa k vášmu typu krásy nehodí. Nohy sú umiestnené v značnej vzdialenosti od tváre.

Tip 4. Ak si vyberiete vzorovaný kabát, vyberte si na jeseň obyčajné topánky

Ak sa zameriavame na potlače, musíme ich vyvážiť obyčajnými topánkami v neutrálnom odtieni s jednoduchý dizajn. V opačnom prípade nás môže prebytok dekoratívnych prvkov zahltiť.

Tip 5. Pohrajte sa s odtieňom alebo textúrou v celkovom vzhľade

Styling založený na jednej farbe je dnes mimoriadne módny. Je však veľmi ľahké sa nudiť. Aby ste tomu zabránili, pohrajte sa s odtieňom alebo textúrou. Máte napríklad béžový kabát a nohavice, zlaďte ich s béžovými členkovými topánkami so vzorom imitujúcim krokodíliu kožu.

Prečítajte si tiež:

Odporúčané stránky

pixel