Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Aké topánky a doplnky si vybrať k ružovým šatám?

2024-01-11

Ružová je farba, ktorú buď milujete, alebo sa jej vyhýbate ako moru. Je to škoda, pretože ružová je veľmi ladná farba, ktorá lichotí všetkým typom ženskej krásy. Pri troche snahy si každá z nás nájde odtieň, ktorý jej krásne zvýrazní tón pleti. Výber príslušenstva môže byť o niečo zložitejší. Preto vám odporúčame nášho sprievodcu, z ktorého sa dozviete, ktoré topánky sa k ružovým šatám budú hodiť – samozrejme podľa príležitosti.

Ružové šaty sú hitom posledných rokov! Krátke alebo dlhé ružové šaty – ktoré budú lepšie?

Pred desiatimi či dvadsiatimi rokmi sa ružová spájala najmä s dievčatkami alebo detským oblečením. Všetko preto, že túto farbu milujú výrobcovia oblečenia pre deti. Našťastie sa trendy v tejto oblasti výrazne zmenili a ružová sa oslobodila od nevďačných stereotypov. Dnes dominuje na prehliadkových mólach haute couture aj na uliciach. A je to veľmi dobré, pretože sa hodí blondínkam, hnedovláskam, brunetkám aj ryšavkám.

Samozrejme, ružová stále vyvoláva určité asociácie – zdôrazňuje dievčenskosť, jemnosť a nežnosť. Z tohto dôvodu sa oplatí vybrať si ju na konkrétne príležitosti a predovšetkým vždy, keď sa chceme cítiť mlado a nevinne. Tie z nás, ktoré radšej zdôrazňujú svoj ohnivý temperament, môžu zvoliť výraznejšie odtiene ružovej – amarantovú a fuchsiovú. Ďalšou otázkou je, aké topánky nosiť s ružovými šatami by bolo najlepšie. Odpoveď na túto otázku závisí vo veľkej miere od okolností.

Krátke alebo dlhé ružové šaty – ktoré budú lepšie?

Skôr ako odpovieme na otázku, akej farby sa topánky hodia k ružovým šatám, zvážme dĺžku stvorenia, pretože má veľký význam. Krátke, ružové šaty v svetlom odtieni vysielajú jasný odkaz – chceme sa cítiť dievčensky a nevinne. A nejde o to, že takýto model je vyhradený pre tínedžerov či študentov. Ak ste zrelá podnikateľka, ktorá chce zdôrazniť svoju profesionalitu, zrejme si takýto outfit nezvolíte na významnú prezentáciu, ale na svadbu, sväté prijímanie či krst určite. Jemný výraz, ktorý vytvára tento look, si radšej nepokazte čiernymi vysokými podpätkami. Pastelové či nahé sandále či lodičky na vysokom opätku tu však skvele poslúžia, rovnako ako topánky na klinoch.

A aké topánky k ružovým maxi šatám? Závisí to od verzie. Jedným z nich je letný, každodenný styling, v ktorom budú sandále, tiež takzvané sandálky, vyzerať najlepšie. Rímske topánky alebo kliny. Druhou možnosťou je elegantný outfit na veľké príležitosti. V tomto prípade odporúčame klasické ihličkové topánky alebo lodičky na vysokom opätku alebo sandále na vysokom opätku posiate kryštálmi.

Aké topánky si vybrať k ružovým šatám? Odpovedáme!

Bez ohľadu na príležitosť nás možno zaujíma, aká farba topánok bude k ružovým šatám najvhodnejšia. To do značnej miery závisí od odtieňa ružovej. Tie svetlé sa hodia k pastelom: bledomodrá, svetlozelená, tlmená žltá a telové tóny béžovej. Tmavohnedá a čierna v kombinácii so svetloružovou zase vytvorí dojem nesúladu. Na otázku, aké topánky sa hodia k fuchsiovým alebo amarantovo ružovým šatám, odpovieme inak. Keďže ide o intenzívne farby, budú sa hodiť k tmavým farbám: námorníckej modrej, kobaltovej, smaragdovej a dokonca aj červenej. Samozrejme, sú to odvážne kombinácie, ale fanúšik intenzívnej ružovej rozhodne nepatrí medzi hanblivky.

Topánky k púdrovo ružovým šatám

Tento odtieň je skutočným hitom posledných sezón a získava si srdcia aj tých dám, ktoré sa ružovej zvyčajne vyhýbajú. A to je dobre, pretože krásne zvýrazní rôzne tóny pleti a je mimoriadne ženský. Výberom tohto odtieňa si môžeme byť istí, že sa vyhneme efektu presladenia. Aké topánky budú tvoriť najlepšie duo s púdrovo ružovými šatami? Odporúčame rôzne odtiene zelenej alebo námorníckej modrej. Skvele budú vyzerať aj vysoké opätky, dámske sandále alebo ihlové lodičky v odtieňoch telovej béžovej alebo ťavej hnedej. Biela je tiež dobrou voľbou ako doplnok.

Topánky k tmavoružovým šatám

Tmavá ružová je tiež veľmi ženská, ale aj výrazná farba. Bude hitom na párty alebo svadbe. Aké topánky nosiť k ružovým šatám v intenzívnom odtieni? Tu sa musíme riadiť a zvoliť rovnako výraznú farbu doplnkov. Dobrým nápadom by boli tmavomodré alebo tmavozelené lodičky alebo lodičky. Skúste tiež zlatú alebo striebornú ihlové lodičky. V takejto kombinácii určite nebudú preháňať

Topánky k svetloružovým šatám

Svetloružové šaty nám pripomínajú povestné „nahé šaty“, outfit, ktorý vytvára dojem nahoty. Najznámejšie „nahé šaty“ sú tie, v ktorých sa Marilyn Monroe objavila na narodeninovej párty Johna F. Kennedyho a zvodne spievala „Happy Birthday“. Outfit má za sebou mnoho vydarených kópií a na červené koberce ho s obľubou nosí čoraz viac hviezd. Aké topánky sa hodia k ružovým nahým šatám? Ak máme zdôrazniť nahotu, obuv by nemala byť výnimkou. Vyberme si nahé, takmer neviditeľné a veľmi jemné sandále s tenkými remienkami. Dobrý dojem urobia aj zlaté alebo strieborné modely.

Topánky k pastelovo ružovým šatám

Pastely radi držia pohromade, takže ak premýšľate, akú farbu topánok nosiť k ružovým šatám v tomto odtieni bude fungovať najlepšie, potom hľadajte túto paletu farieb. Pripomíname, že k pastelom patrí okrem jemnej ružovej aj modrá, svetložltá a vyblednutá zelená. Béžová topánky na plochom podpätku.

Topánky k ružovým čipkovaným šatám

Ružová a čipka nemusia pôsobiť gýčovo. Práve naopak. Stačí sa pozrieť na jemné púdrové čipky takmer telovej farby v tých najmódnejších svadobných šatách. Samozrejme, toto nie je kombinácia vyhradená pre nevesty. Aké topánky budú vhodné pre ružové šaty s čipkou? V prvom rade jemná a minimalistická, pretože ružová a čipka sú už veľmi dobré. Nahé alebo perlové ihličkové lodičky a ecru lodičky na ihličkách budú perfektne fungovať.

Topánky k ružovým svadobným šatám

Ružová na svadbe nemusí byť vyhradená len pre družičky. Naopak, je to veľmi dobrá farba na tento typ príležitosti – ako pre nevestu a ženícha, tak aj pre mamičky nevesty a ženícha, aj pre ostatných hostí. Aké topánky by ste mali nosiť s ružovými svadobnými šatami? Neveste môžete konkurovať na svetlých lodičkách, preto odporúčame napríklad lodičky v odtieňoch sivej

Aké doplnky zvoliť k ružovým šatám?

Svetloružová je jemná, preto je lepšie tento dojem nepokaziť ťažkými výraznými doplnkami. Klasické, jemné, zlaté alebo strieborné šperky budú fungovať. V prípade intenzívnej ružovej môžeme zvoliť výraznejšie akcenty - napríklad veľké náušnice alebo náhrdelníky rôznych dĺžok v odtieni starého zlata alebo aj medi.

Ružové šaty a topánky – štýly na každú príležitosť

Hľadáte inšpiráciu a chceli by ste vedieť, ktoré topánky s ružovými šatami sú vhodné na rôzne príležitosti? Pozrite si naše nápady:

  • Na svadbu – Vyberte si hlboké fuchsiové maxi šaty, zlaté lodičky a kabelku.
  • Každodenné – Jednoduché ružové šaty s lúčnym vzorom, ploché čižmy a zelený kardigán sú dokonalým riešením. ten .
  • Do kancelárie – Dievčenské ružové košeľové šaty v kombinácii s bielymi sandálkami sa budú hodiť do práce aj na rande.

Prečítajte si tiež:

Odporúčané stránky

pixel